Artur Rydosz

Dr hab inż. Artur Rydosz, prof. uczelni jest absolwentem Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej, kierunku elektronika i telekomunikacja. W 2009 roku otrzymał tytuł mgr inż. za pracę dyplomową pt. „Projekt i symulacja mikrosystemu do badania wydychanego powietrza” zaś w roku 2014 stopień naukowy doktora po obronie z wyróżnieniem pracy doktorskiej pt. „Detekcja gazów o małych koncentracjach z użyciem mikroprekoncentratorów”. W roku 2019 uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego w dyscyplinie: automatyka, elektronika i elektrotechnika za cykl publikacji: "Nanowarstwowe sensory gazów do zastosowań w detekcji biomarkerów". Od 1go października 2019 r. jest zatrudniony na stanowisku prof. uczelni.

W swoich badaniach zajmuje się interdyscyplinarną tematyką związaną z czujnikami gazów, układami zatężania (prekonentracji) oraz wykorzystaniu czujników do zastosowań medycznych. Głównym tematem prowadzonych badań jest opracowanie nanosensorów gazów o zwiększonej czułości na biomarkery cukrzycy obecne w wydychanym powietrzu.

Dr hab inż. Artur Rydosz, prof. uczelni jest autorem/współautorem ponad 100 prac naukowych, w tym w renomowanych czasopismach medycznych. Obecnie jest kierownikiem projektu Sonata przyznawanego przez Narodowe Centrum Nauki, projektu LIDER przyznawanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Jest stypendystą MNiSW oraz Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w ramach programu START-2015/START-2016 oraz otrzymał Stypendium Ministra dla Wybitnych Młodych Naukowców na lata 2019-2022.